EKO mamcia

jak żyć zdrowo, ekologicznie i oszczędnie
ekologiczna gra planszowa dla dzieci
Bez kategorii

Ekologiczna gra planszowa dla dzieci – Ecopoly Junior

Ecopoly Junior to edukacyjna gra planszowa dla dzieci, która w przyjazny sposób zapoznaje najmłodszych z tematem ochrony środowiska. Gramy, świetnie się bawimy i do tego uczymy dzieci odpowiedzialności za naszą planetę. Podczas gry zdobywamy wiele przydatnych informacji jak dbać o otoczenie, segregować śmieci i dbać o swoje zdrowie. Wygrywa ten, kto dba o środowisko. Czy gra może mieć lepsze przesłanie? 

Ekologiczna gra edukacyjna 

Ecopoly Junior to gra przeznaczona dla dzieciaków 5+, ale myślę, że przy pomocy dorosłych i młodsze dzieci sobie poradzą. Gra nie jest trudna, ale wymaga zaangażowania. W planszówce znajdziemy karty z pytaniami, ale także z zadaniami fizycznymi typu “podskocz 5 razy na lewej nodze”.  Dzięki Ecopoly Junior dzieci mogą poznać wiele pojęć kojarzonych z ekologią jak recykling, segregacja, warstwa ozonowa, odnawialne źródła energii czy fotowoltaika. Gra jest bardzo ładnie wykonana, kolorowa, dzieciaki były zachwycone. 

Zasady gry:

Zasady są proste – rzucasz kostką i przesuwasz pionek o ilość wyrzuconych oczek. Gdy trafisz na kolorowe pole, losujesz kartę z zadaniem. Za dobrą odpowiedź czy wykonane zadanie przesuwasz pionek do przodu. Im większa jest Twoja wiedza o ekologii tym szybciej dotrzesz do mety. 

Ekologiczna gra planszowa – jak zdobyć Ecopoly Junior?

Ja swoją grę zdobyłam w konkursie organizowanym przez Columbus Energy. Konkursy odbywają się cyklicznie na profilu Facebook @ColumbusEnergy i Instagram, warto więc obserwować i polować. Teraz wystartował kolejny konkurs. Oczywiście zachęcam do udziału, sama już myślę nad zadaniem konkursowym. Może tym razem uda mi się zgarnąć Ecopoly dla dorosłych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *