EKO mamcia

jak żyć zdrowo, ekologicznie i oszczędnie
Lorax
Dzieci Ekologia

Najlepsze ekologiczne filmy dla dzieci

Jeśli będziesz oglądać wystarczająco uważnie, możesz znaleźć eko-przesłanie prawie w każdym filmie, a szczególnie w bajce dla dzieci. Oto kilka moich ulubionych:

Lorax

Ekranizacja jednej z najpiękniejszych bajek Dr. Seussa z mądrym ekologicznym przesłaniem. Świat w tej kolorowej animacji jest zniszczonym pustkowiem, na którym nie rosną już żadne rośliny, drzewa i kwiaty są sztuczne. Miasteczko Thneedville jest piękne, ale wszystko w nim jest sztuczne, a czyste powietrze sprzedawane jest w butelkach. Wtedy 12-letni chłopiec imieniem Ted, by zaimponować swojej koleżance Audrey, postanawia odnaleźć prawdziwe drzewo, do pomocy chce wciągnąć tytułowego Loraxa – złośliwego obrońcę drzew. Niestety o planach chłopca dowiaduje się burmistrz miasta, który na ogromnym zanieczyszczeniu środowiska dorobił się majątku…Brzmi znajomo?

Lorax

WALL-E

Bajka o małym robocie, który próbuje uprzątnąć opuszczoną przez ludzi, zanieczyszczoną Ziemię. Pewnego dnia na planecie zjawia się ona – EVE – która ma za zadanie przeskanować Ziemię w poszukiwaniu roślin i ocenić czy możliwy jest powrót ludzi. Nie chcę zdradzać więcej szczegółow, ta bajka uczy, wzrusza i bawi jednocześnie. Polecam dużym i małym.

WALL-E

Happy Feet

Oskarowa opowieść o śpiewających pingwinach, a włąściwie o jedym z nich, który śpiewać nie potrafi, ale za to stepować jak najbardziej. Początkowo Mambo jako tancerz nie znajduje uznania grupy i zostaje przez nich odrzucony. Bajka porusza wiele ważnych tematów, nie zawsze jest wesoło, zwłaszcza w momentach gdy Mambo zmierza się z samotnością i odrzuceniem. Ale animacja obfituje też w wiele zabawnych scen i tekstów, które rozśmieszą zarównie młodych widzów jak i tych trochę starszych.

Film zwraca uwagę na sytuację zwierząt w ZOO czy braku ryb w Arktycznych wodach i niesie ekologiczny morał o zagrożeniu fauny ze względu na topniejące lodowce.

Happy Feet

Zajrzyj także na polecane przeze mnie ekologiczne filmy edukacyjne. Które spodobają się zarówno starszym jak i młodszym widzom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *