EKO mamcia

jak żyć zdrowo, ekologicznie i oszczędnie
Bez kategorii

Ekologiczna gra planszowa dla dzieci – Ecopoly Junior

Ecopoly Junior to edukacyjna gra planszowa dla dzieci, która w przyjazny sposób zapoznaje najmłodszych z tematem ochrony środowiska. Gramy, świetnie się bawimy i do tego uczymy dzieci odpowiedzialności za naszą planetę. Podczas gry zdobywamy wiele przydatnych informacji jak dbać o otoczenie, segregować śmieci i dbać o swoje zdrowie. Wygrywa ten, kto dba o środowisko. Czy gra może mieć lepsze przesłanie? 

Ekologiczna gra edukacyjna 

Ecopoly Junior to gra przeznaczona dla dzieciaków 5+, ale myślę, że przy pomocy dorosłych i młodsze dzieci sobie poradzą. Gra nie jest trudna, ale wymaga zaangażowania. W planszówce znajdziemy karty z pytaniami, ale także z zadaniami fizycznymi typu “podskocz 5 razy na lewej nodze”.  Dzięki Ecopoly Junior dzieci mogą poznać wiele pojęć kojarzonych z ekologią jak recykling, segregacja, warstwa ozonowa, odnawialne źródła energii czy fotowoltaika. Gra jest bardzo ładnie wykonana, kolorowa, dzieciaki były zachwycone. 

Zasady gry:

Zasady są proste – rzucasz kostką i przesuwasz pionek o ilość wyrzuconych oczek. Gdy trafisz na kolorowe pole, losujesz kartę z zadaniem. Za dobrą odpowiedź czy wykonane zadanie przesuwasz pionek do przodu. Im większa jest Twoja wiedza o ekologii tym szybciej dotrzesz do mety. 

Ekologiczna gra planszowa – jak zdobyć Ecopoly Junior?

Ja swoją grę zdobyłam w konkursie organizowanym przez Columbus Energy. Konkursy odbywają się cyklicznie na profilu Facebook @ColumbusEnergy i Instagram, warto więc obserwować i polować. Teraz wystartował kolejny konkurs. Oczywiście zachęcam do udziału, sama już myślę nad zadaniem konkursowym. Może tym razem uda mi się zgarnąć Ecopoly dla dorosłych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *