EKO mamcia

jak żyć zdrowo, ekologicznie i oszczędnie
Porady

Aplikacja TAP – gdzie napić się wody w mieście?

Czerwcowe upały mocno dają się we znaki. Wyprawa na miasto bez butelki wody jest niemożliwa. Najlepiej jeśli mamy butelkę wielokrotnego użytku z filtrem i możemy ją uzupełnić zwykłą wodą z kranu. Gorzej jeśli kupujemy napoje w małych plastikowych butelkach, które później lądują w koszu. To po pierwsze duża strata pieniędzy, a po drugie przyczyniamy się do zanieczyszczenia środowiska.

Aplikacja TAP – darmowa woda dostępna dla każdego

Aplikacja TAP- Find Water Anywhere dostępna jest za darmo dla użytkowników telefonów z Androidem. Ma przyczynić się m.in. do zmniejszenia liczby zużywanych plastikowych butelek. W aplikacji znajduje się mapka, a w niej ponad 30 tys. punktów z darmową wodą pitną. Możemy wybierać pomiędzy wodą gazowaną i niegazowaną, albo w temperaturze pokojowej. Można również ustawić filtr, by aplikacja nie wyświetlała np. restauracji.

TAP jest super, niestety w Polsce nie jest jeszcze tak bardzo popularna jak za granicą. W moim mieście jest tylko kilka punktów. Ostatnio wzięłam sobie za cel żeby rozpropagować tą apkę wśród znajomych i może dzięki poczcie pantoflowej stanie się popularna i będzie coraz więcej punktów z wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *